Kamień News

Kamieński Społeczny Portal Informacyjny

mieszkańcy, organizacje pozarządowe, samorząd

  • Strona główna
  • Powiat
  • Kamień Pomorski
  • Redakcja

Rozwiń menu

  • Strona główna
  • Powiat
  • Kamień Pomorski
  • Redakcja

Artykuł

Artur Łącki (PO) i Jarosław Rzepa (PSL) Posłami na Sejm RP!

Związani z naszym rejonem panowie Artur Łącki (PO) oraz Jarosław Rzepa (PSL) zostali w niedzielę Posłami na Sejm RP. Słabiej wypadł reprezentant gminy Kamień Pomorski – Michał Kamiński z PIS.

Artur Łącki to do niedzieli Przewodniczący największego klubu Radnych w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, radny paru ostatnich kadencji. Przedsiębiorca z Rewala uzyskał wynik 5668 głosów, z czego 257 głosów zdobył w Gminie Kamień Pomorski.

Jarosław Rzepa kandydował z naszego okręgu do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, jednak w 2018 roku nie uzyskał reelekcji. Jednak jako Prezes Wojewódzki PSL już od dwóch kadencji sprawuje funkcję członka Zarządu Województwa. Tym razem jako Wicemarszałek. Jako lider swojej partii uzyskał wynik 12622 głosów, z czego 347 zdobył w naszej gminie. To pierwszy mandat posła dla PSL z okręgu szczecińskiego od przeszło 20 lat.

Słabiej wypadł nasz rodzimy kandydat – Michał Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości. Umiejscowiony na liście dopiero na 20 pozycji uzyskał wynik 2029 głosów. W Gminie Kamień Pomorski głosowało na niego 620 osób. To dopiero trzeci wynik ze wszystkich kandydatów. Szkoda! Bo lokalni samorządowcy nie wspierali w kampanii wyborczej obecnego Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zastępcy Dyrektora Oddziału ARMIRu w Szczecinie.

Osoby, które uzyskały mandaty Posłów na Sejm RP.
Wyniku do Sejmu RP z okręgu nr 41 [Szczecin].
W Gminie Kamień Pomorski swój głos oddało 6076 mieszkańców.

Tagi: kamieński, łącki, rzepa, sejm rp, wybory

4 odpowiedzi na “Artur Łącki (PO) i Jarosław Rzepa (PSL) Posłami na Sejm RP!”

  1. Anonim pisze:
    15 października 2019 o 22:13

    Racja. Nie sposób zauważyć jakiejkolwiek pomocy i wsparcia dla Kamińskiego ze strony miejscowych notabli.
    A on załatwia dofinansowania w kwocie 15 mln zł dla Naszej Gminy Naszego Powiatu (czytaj PO bis).
    Dziwny ten świat… dziwny… idąc za klasykiem.

    Odpowiedz
    • Erdogan pisze:
      17 października 2019 o 15:53

      Prawda jest kilku ludzi którzy mu obrabiają d.. a sami nic nigdy nie zrobili

      Odpowiedz
  2. Anonim pisze:
    17 października 2019 o 14:29

    Nbh

    Odpowiedz
  3. Internauta32 pisze:
    17 października 2019 o 21:44

    Bo miejscowe elity trzesą portkami że PiS coraz bardziej rozwija skrzydła w regionie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. CBA pozamiatalo w sprawie wątpliwych przetargów i inwestycji, położyli znanego lekarza, a CBŚ rozbiło grupkę lokalnych watażków którzy od lat terroryzowali miasto.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Komentarze zatwierdza moderacja

Najczęściej komentowane

Odwiedź nas na facebooku

Reklama

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowany przez Stowarzyszenie "Sercem dla regionu" w ramach projektu "Mikrodotacje - małe inicjatywy lokalne."

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Pomorze Zachodznie Mikrodotacje - małe inicjatywy lokalne Sercem dla regionu