Burmistrz chce wyburzyć trybunę główną stadionu?
Burmistrz Stanisław Kuryłło rozważa wyburzenie trybuny głównej stadionu w Kamieniu Pomorskim? Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, taka informacja padła na styczniowym spotkaniu Burmistrza z działaczami i Zarządem Klubu „Gryf” Kamień Pomorski.
Burmistrz Stanisław Kuryłło to przecież były trener miejscowego klubu, zaś na co dzień trener w akademii piłkarskiej „Gryfa”. Faktem jest również to, że odkąd został Burmistrzem, żaden oficjalny mecz nie odbył się na płycie głównej stadionu, a trybuna główna zamienia się w totalną ruinę. Dopiero w zeszłym roku podjęto jakiekolwiek kroki montując na głównej płycie m.in. tzw. piłkochwyty.
W dniu 24 stycznia 2019 roku wystosowaliśmy do Burmistrza Stanisława Kuryłło następujące zapytania w związku z przygotowywanym materiałem:
- Czy prawdą jest, że Burmistrz Kamienia Pomorskiego planuje rozbiórkę trybuny głównej stadionu miejskiego w Kamieniu Pomorskim?
- Jakie zostały podjęte kroki, Burmistrza Kamienia Pomorskiego, by wyremontować trybunę główną stadionu? Czy złożono jakiś wniosek o dofinansowanie tego zadania? Jeśli „tak” to do jakiej instytucji i w jakim zakresie?
- Czy zlecono zbadanie stanu technicznego budynku i komu?
Na odpowiedzi nadal czekamy…

Tartan przydalby sie na biezni. Burmistrz, do dziela….program sportowa polska z ministerstwa sportu i turystyki.
Tenisistom skorzystano z tego programu finansujacego!!!!
Remont trzeba porządny zrobić a nie burzyć! I postarać się o środki może wreszcie na rzecz Kamienia Pomorskiego, może wreszcie na to czas, co panie Burmistrzu?
Marnie jak na wieloletniego piłkarza i trenera. Boisko naturalne w opłakanym stanie, trybuny katastrofa, budynki gospodarcze ruina.
Bieżnia wokół murawy wstyd miasto powiatowe, drogi dojazdowe, oświetlenie kosze na śmieci, cały stadion poza kortem to tragedia. Po co komu były te pilkochwyty bramki i ławki rezerwowych? Do dzisiaj nie rozegrano tam ani jednego meczu.
Kłamstwo! Byłam osobiście na spotkaniu, jest wręcz przeciwnie. Burmistrz chce trybunę remontować, została wykonana kolejna już ekspertyza, która ma ocenić czy nadaje się ona jeszcze do użytku. Z poprzednich wynikało, że koszt remontu przewyższa wybudowanie nowej. Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma!
Jak burmistrz nie miał czasu być na spotkaniu i wszedł na 2 min powiedział 4 zdania i wyszedł. Spotkanie o godz. 19 a burmistrza wyszedł o 19.02. Zero konkretów. Przecież to było ważne podsumowanie nie pochwalam takiego zachowania. Przecież dobrze wiemy że wszystko dzieje się za jego mocą sprawczą. I dzięki niej tak samo nic się nie dzieje. Więc stanęło na tym że zarządcy czekają na wynik ekspertyzy który nie będzie sprzyjający pozostaniu trybuny. Było wszem i wobec powiedziane. Pozdrawiam
Nigdy takich ekspertyz nie widziałem na oczy. Gdzie je widziałeś? Daj ksero!
Przeczytaj uważnie jeszcze raz… Na zebraniu 10 stycznia o godz. 19.00 padły słowa że członkowie zarządu Gryf Kamień Pomorski czekają na wynik ekspertyzy która została już wykonana ale zakładają że trybuna nadaje się do zaburzenia. Stad były omawiane inne rozwiązania jeśli chodzi o szatnie dla drużyn gości. Ekspertyzy nikt nie widział i nikt jej nie zobaczy jeśli burmistrz jej nie ujawni. To droga wiosno byłaś /byłeś osobiście na tym spotkaniu czy tylko o nim słyszałas /słyszałeś?
Były dwie ekspertyzy, są w gminie. Osoby związane z klubem od lat widziały taką ekspertyzę i właśnie z niej wynikało, że koszt napraw przewyższa koszty budowy nowej trybuny. Na przełomie grudnia/stycznia była kolejna ekspertyza, Poczekajmy na wyniki i nie bijmy piany. Pozdrawiam ps. na spotkaniu Wiosna była osobiście 😉
No właśnie odnoszę może mylne wrażenie, że nie koniecznie. bądź też wiosna stara się nieco kolorywać pewne fakty. Mimo wszystko czekamy na wynik ekspertyzy…. 🖖
To na jakim spotkaniu Pani była bo byłem na tym samym i słyszałem co było rozmawiane i nie było rozmowy o żadnym remącie po rozmowie burmistrz wyszedł i powiedział jeśli będzie coś ważnego to do mnie dzwońcie i po co takie bzdury Pani mówi,, i klamstwo,,
Pytać zawsze warto. Tym bardziej, że gminne finanse zostały „uzdrowienie” przez program naprawczy, który zakończył się 31-12-2018. Teraz czekamy na krainę szczęśliwości jaką kuryłło obiecywał w pierwszej i drugiej kampanii. Może zacząć od stadionu ale jak najszybciej bo może się okazać, że historyjka z naprawą finansów miała przykryć nieudolność zarządczą
I taka prawda, to tylko przykrywka jakim jest dobrym gospodarzem a jak na razie to tylko same same folty z decyzjami jeśli chodzi o nasz region.Jak tak dalej pójdzie to będzie kompletna kicha.|||||
Kicha to już jest. Wystarczy przejechać przez miasto o 16.30. Pusto, szaro, biednie. Zero ludzi na ulicach bo gdzie tu pójść? Żadnej dyskoteki, żadnego klubu. Dom kultury nie obudził się po odejściu Motyki. Nawet InterMarche zamknęli bo to takie miasto. Na witrynach pełno kartek „do wynajęcia”. Ale burmistrz zachwycony, rozpoczął drugą kadencję, w której co miesiąc dostanie niezłą pensję. To jest dobry gospodarz? To kpina z nas, mieszkańców. Przynajmniej z tych, którzy wiedzieli, że głos na kuryłłę był pomyłką.
haha bo juz uwierzylem ze burmistrz cos zrobi xd bedzie jak zwykle ze pna kuryllo przytuli tylko czyjes zaslugi a miast dalej bedzie roslo w dlugi .. przeciez on nic nie robi dla tego miasta tylko zalatwia swoje interesy z „mafia nauczycielska ” i paroma kumplami od kieliszka . ludzie ogarnijcie dupy zescie wybrali ulunga ktory nie potrafi zarzadac a co dopiero rzadzic jak sie pytam co ze strefa ekonomiczna gdzie inwestorzy? a zapomnialem ze pan Stasiu nie ma czasu lobbowac aby cos tam sie zaczelo dziac .. smiech na sali taki burmistrz
Nie potrzeba być ekspertem żeby wiedzieć że trybuna nadaje się do wyburzenia raz z uwagi na jej stan, dwa z uwagi na wyższe koszty remontu od rozbiórki i postawienia nowych trybun o konstrukcji szkieletowej plus nowe szatnie mobilne w technologii zabudowy szwedzkiej. Obecne trybuny powstały kilkadziesiąt lat temu, mieściły do 1200 kibiców. Dzisiaj na mecze Gryfa przychodzi 50 osób. Sentymenty sentymentami a życie życiem.
Gdyby,, ktoś ” dbał o obiekt w całości, a nie tylko przed i po wyborach to na pewno nie doszłoby do takiego stanu. Przepraszam w 2012 roku był kapitalny remont następnie w 2014 poprawa nawierzchni. Jak i płyta tak i trybuny miały się całkiem dobrze. Jednak od kiedy powstała inwestycja sztucznej murawy tamta cześć stadionu specjalnie została spisana na stracenie gdyż nie jest ona juz nikomu potrzeba. Doprowadzone zostało do wygaszenia tej części. Teraz tylko Staszic tam biega na wiosnę. Obecnie burmistrz w program poprzedniej kadencji jako,, spełnione ” obietnice wrzucił sobie remont płyty głównej boiska stawiając na niej wyłącznie łapacze i stwierdzając że boisko nadaje się do gry. Więc czemu nie? A może dlatego że piłkarze nie chcą grać, bo są góry i doliny? A może są inne powody? A może czegoś nie wiemy? Może ktoś ma inne plany na tej teren?
Dzięki karpiowi to przynajmniej jedna płyta jest na miarę XXI wieku a tak wszyscy krytykują gdyby nie on nic by tu nie było